U životu svakog od nas, postoje momenti kada znamo da je vreme. Osećamo poziv da krenemo ka nečem značajnijem i istinitijem. U ovim momentima nije nam dovoljna samo obična promena, već duboka transformacija totalno prestrojavanje, iznutra u dubini sebe, u svojoj podsvesti. Da govorim o promeni iz duše. Govorim o dekodiranju tvog života.

Škola Dekodiranje Života se zasniva na asocijativnom pristupu regresoterapije po metodi Patrika Balinta iz Slovačke.


Škola Dekodiranja Života

Namenjena je svima onima koji žele dublje uvide o sebi, svom životu. Svima onima koji su spremni da rade i da se posvete sebi. Na kraju, namenjena je i onima koji sebe vide kao nekoga, ko može pomoći drugima, te u odnosu na to, namenjena je i budućim terapeutima.

Zamišljena je kao jedan ciklus koji traje nešto više od godinu dana, a podeljena je u 7 modula koji se nadovezuju jedan na drugi. Na prvom modulu polaznici uče teoriju ličnosti, teoriju psihologije i teoriju problema kao osnovu za praktičan rad. Na naprednim modulima uče se teorija kauzalnosti, teorija prošlih života, razvojna teorija, teorija entiteta, teorija odnosa, teorija arhetipova, teorija profilisanja problema.

Škola Dekodiranje Života se zasniva na asocijativnom pristupu regresoterapije po metodi Patrika Balinta iz Slovačke.

Regresoterapiju smatraju metodom prošlosti. Ovo je donekle i paradoks. Regresoterapija je terapija sadašnjosti a ne prošlosti. Ona nam otkriva gde je to još prošlost prisutna i živa u našoj sadašnjosti. Ona nam pomaže da otkrijemo sadržaje iz prošlosti. Otkrivajući sadržaje iz prošlosti i proživljavajući ih kroz terapiju, oslobađamo ih se i lagodnije živimo. Cilj regresoterapije je pronaći uzrok problema. Kada se kroz terapiju otkrije uzrok, nestaje posledica ili problem. Dakle, vraćamo se samom uzroku i rešavamo problem tamo gde je nastao, čime se osujećuje njegovo ponavljanje u sadašnjosti. Odlazeći u prošlost, mi zapravo uzimamo sadašnjost u sopstvene ruke. Regresoterapija nam to omogućuje, budući da je zasnovana na jasnom i preciznom sistemu.

PRVI MODUL

OSNOVNA TEHNIKA

Osnovna tehnika je tehnika sa kojom je počeo Patrik Balint pre dvadeset godina. Ovu tehniku on je naučio od Andreja Dragomireckog koji je njen tvorac.

Osnovna tehnika je prvi modul u nizu od sedam modula koji su obuhvaćeni celokupnom edukacijom iz regresoterapije. Osnovna tehika podrazumeva rad na nivou tela, sa fizičkim bolovima, bolestima, senzacijama. U okviru ove tehnike upoznajemo se sa našom psihom i njenim delovima koju čine svest, podsvest i nesvesno.

DRUGI MODUL

PRENATALNA TEHNIKA

Ova tehnika je prva u nizu koje su nastale kao nove tehnike koje je kroz dugogodišnje iskustvo kreirao i stvorio Patrik Balint. Period kada smo u stomaku kod mame, ceo period trudnoće,kao i sam porođaj određuje u velikoj meri naš život. Prenatalna iskustva najviše nas detrminišu i programiraju za ovaj život, a kasnije kroz čitav život živimo i ponavljamo modele koje smo na nesvesnom nivou usvojili od svoje okoline za vreme razvoja u stomaku.

TREĆI MODUL

RAD NA DALJINU

Rad na daljinu ne spada u regresoterapiju I njene tehnike. Ovo je pomoćna tehnika koja nam omugućava komunikaciju sa višim bićima i entitetima ukoliko se pojave kroz terapijski proces.

ČETVRTI MODUL

TERAPIJA ODNOSA

Odnosi su jako bitni jer mi spoznajemo putem odnosa. Ovde prolazimo kroz osnovu odnosa,i šta iz njih učimo, kako na nas utiču i koliko je svaki odnos bitan. Prolazimo kroz partnerske odnose, odnose sa stvarima, i odnose sa pojavama.

PETI MODUL

TERAPIJA DETINJSTVA

U ovoj tehnici učimo kako da budemo odrasli. Što više uđemo u detinjstvo to više možemo biti odrasli. U ovom periodu je mnogo trauma za koje i ne znamo da su trauma. Prolazeći sve ovo mi radimo na sopstvenom osnaživanju.

ŠESTI MODUL

TERAPIJA LIČNOSTI I ODNOSI

Kroz ovu terapiju radimo direktno sa temom koje su teme naše ličnosti, a koje se uvek aktiviraju u detinjstvu. Ova tehnika je kombinacija terapije detinjstva i terapije odnosa.

SEDMI MODUL

TERAPIJA ARHETIPOVA

Terapija arhetipova obuhvata rad sa kolektivnim nesvesnim koji se odnosi na naše urođene obrasce mišljenja, osećanja, delovanja.